Opis:
Systemy GIS są wykorzystywane do analiz występowania chorób w powiązaniu z danymi dotyczącymi: stanu środowiska, źródeł zanieczyszczenia, zamożności mieszkańców oraz do analizowania powstawania i rozprzestrzeniania się chorób zawodowych, zakaźnych i rozprzestrzeniania się epidemii. Technologia Esri wspiera ewidencjonowanie i analizowanie lokalizacji zasobów służby zdrowia w powiązaniu z przestrzennym obrazem stanu zdrowia mieszkańców i ich potrzeb zdrowotnych. Ułatwia obsługę wezwań pogotowia oraz prowadzenie analiz lokalizacyjnych w geo- i telemedycynie.
Korzyści:
Poznaj opinie naszych klientów:
Jestem przekonana, że system GISCOVID-19, stworzony przez RCB wspólnie m.in. z KPRM, MZ, NCBC, WOT, CIK CBK PAN czy ICM UW można wykorzystać przy każdym zagrożeniu, we wszystkich fazach zarządzania kryzysowego, a także na wszystkich szczeblach administracji.
Beata Janowczyk, Koordynator tworzenia i utrzymania systemu GISCOVID-19, Szef Wydziału Oceny Ryzyka i Planowania, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
System GIS to idealne narzędzie do tego, aby zbierać dane o stratach. To także integrator różnego rodzaju danych, takich jak mapy, zobrazowania satelitarne czy dronowe. To znakomite miejsce do gromadzenia informacji o siłach i środkach, które są dostępne do wykorzystania na potrzeby reagowania w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.
Beata Janowczyk, Koordynator tworzenia i utrzymania systemu GISCOVID-19, Szef Wydziału Oceny Ryzyka i Planowania, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
ArcGIS Online stanowi nową jakość w zakresie wizualizacji i budowy spersonalizowanych rozwiązań opartych o zasoby chmury publicznej. Pozwala udostępniać dane z wykorzystaniem efektywnych, przyjaznych w obsłudze oraz dopracowanych graficznie i dostosowanych do indywidualnych potrzeb aplikacji internetowych.
nadkom. Piotr Pogorzelski, Zastępca Dyrektora Biura Informatyki i Łączności, Komenda Główna Policji.
Technologię Esri wykorzystujemy od 2008 roku, jej wprowadzenie oznaczało dla nas diametralny skok, ponieważ przeszliśmy z map papierowych na mapy cyfrowe. Stworzyliśmy centralną bazę i dzięki opracowaniu jednego repozytorium z danymi, problem aktualizacji danych został rozwiązany.
Michał Zapart, Główny specjalista ds. GIS, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku
W ArcGIS Online podoba nam się funkcjonalność udostępniania danych na zewnątrz, co bardzo poprawia współpracę i wydajność pracy przy procesach takich jak uzgadnianie inwestycji wokół lotniczych urządzeń naziemnych.
Marcin Latos, Ekspert ds. map lotniczych/AIS oraz systemów GIS - Departament Żeglugi Powietrznej, Urząd Lotnictwa Cywilnego
Najbardziej doceniamy zaawansowaną analitykę systemu ArcGIS Server oraz możliwość łatwego udostępniania projektów w sieci. Dzięki rozwiązaniu Esri wyniki analiz prezentowane są w sposób przejrzysty i zrozumiały nawet dla tych pracowników, którzy nie są zaznajomieni z rozwiązaniami GIS.
Adam Wrzołek, Urząd Miasta Zielona Góra
Z rozwiązań firmy Esri każdego dnia korzysta kilkuset pracowników Urzędu Miasta Katowice, którzy zbierają i agregują dane, wykonują bieżące analizy i zestawienia, drukują mapy oraz mają dostęp do oferowanych przez system rozwiązań.
Maciej Jasny, Wydział Geodezji, Urząd Miasta Katowice
Rozwiązania wspierające:
-
ArcGIS Pro
ArcGIS Pro to 64-bitowa aplikacja GIS nowej generacji, oferująca narzędzia do profesjonalnego opracowywania map 2D i 3D w intuicyjnym interfejsie użytkownika. ArcGIS Pro przyspiesza wizualizację, analizę, przetwarzanie obrazu, zarządzanie i integrację danych.
-
Insights for ArcGIS
To nowe narzędzie analityki przestrzennej, które umożliwia wykonywanie szybkiej i efektywnej eksploracji i analiz danych przez wszystkich pracowników.
Case study:
Weź udział w szkoleniu
i wykorzystaj w pełni potencjał GIS:
Zobacz wszystkie szkolenia
Chcesz być na bieżąco z aktualnościami ze świata GIS?