Obszary wykorzystania
-
GIS w lotnictwie
Systemy GIS to integracja danych z różnych źródeł, to kompleksowe analizy i wizualizacja informacji. W lotnictwie pomagają sprostać wysokim wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa oraz efektywnego zarządzania infrastrukturą oraz przestrzenią powietrzną.
-
GIS w kolejnictwie
Systemy GIS stanowią platformę integrującą dane i działania wszystkich służb zarówno projektantów i zarządców infrastruktury kolejowej, organizatorów przewozów pasażerskich i towarowych, jak i zarządców nieruchomości kolejowych.
-
GIS w energetyce odnawialnej
Wykorzystanie systemów GIS to możliwość uwzględnienia wszystkich czynników niezbędnych do efektywnego zaprojektowania i wykorzystywania źródeł energii odnawialnej.
-
GIS w wodociągach
GIS w branży wodociągowej to wspomaganie zarządzania siecią i usługami wodno-kanalizacyjnymi. To możliwość integrowania różnych danych i informacji, efektywne organizowanie i zarządzanie informacjami o klientach, a także dokładna lokalizacja obiektów sieci.
-
GIS w logistyce
Usprawnij zarządzanie flotą i zbuduj lepszy łańcuch dostaw wykorzystując analitykę lokalizacyjną. GIS ułatwia śledzenie pojazdów, zapasów i infrastruktury drogowej w czasie rzeczywistym. Optymalizuj dostawy, redukuj koszty, a także zwiększaj satysfakcję klienta.
-
GIS w transporcie lądowym
W transporcie GIS wspomaga procesy decyzyjne, inwentaryzację infrastruktury drogowej, analizowanie potrzeb w zakresie transportu i komunikacji publicznej oraz służy do zarządzania flotą pojazdów i optymalizacji dostaw.
-
GIS w telekomunikacji
GIS w telekomunikacji to możliwość integrowania różnych informacji i danych, powiązanie elementów sieci, lokalizacji i szczegółowej charakterystyki z informacjami o abonentach.
-
GIS w transporcie morskim
GIS w transporcie morskim to integracja informacji pozwalająca na przeprowadzanie szczegółowych analiz mających na celu: optymalizację, zwiększenie zysków oraz koordynację działań od monitorowania rozmieszczenia kontenerów przez zarządzanie nieruchomościami aż po zapewnianie bezpieczeństwa w porcie.
-
GIS w energetyce
Wykorzystanie GIS-u w energetyce to możliwość integrowania różnych informacji i danych, powiązania elementów sieci i ich szczegółowego opisu i lokalizacji z informacjami o konsumentach energii. To integracja analiz przestrzennych, biznesowych i lokalizacyjnych.
-
GIS w gazownictwie
GIS w gazownictwie to usprawnienie pracy, podniesienie efektywności zarządzania, podniesienie poziomu bezpieczeństwa w dostawach gazu oraz usprawnienie obsługi klientów.
-
GIS w ciepłownictwie
Systemy GIS pozwalają podejmować najpoważniejsze wyzwania, jakimi są: dążenie do niezawodności sieci ciepłowniczych, minimalizowanie kosztów operacyjnych obsługi i zarządzania sieciami, zaspokajanie potrzeb istniejących i nowych odbiorców energii, a także rozwijanie nowych rynków zbytu.