Sieci infrastruktury technicznej w ArcGIS
Aktualnie szkolenia prowadzone przez instruktorów Esri Polska odbywają się stacjonarnie i w formie zdalnej. Pomimo zmiany formuły, szkolenia online w zakresie treści i przekazu są identyczne jak autoryzowane szkolenia Esri prowadzone w trybie stacjonarnym.
Szczegółowy opis procedury prowadzenia szkoleń i wymagań technicznych w trybie zdalnym znajduje się w Regulaminie szkoleń organizowanych przez Esri Polska. Szczegółowa instrukcja korzystania z platformy zdalnej jest wysyłana do uczestników szkoleń po potwierdzeniu organizacji szkolenia.
Poziom
Zaawansowany
Czas trwania
2 dni
Podręcznik
jęz. polski
Koszt szkolenia
4 600 PLN
Sieci geometryczne to struktury używane do modelowania zjawisk o charakterze liniowym. Szkolenie przeznaczone jest dla osób zajmujących się infrastrukturą techniczną, jej tworzeniem, kontrolą oraz modyfikacją. Podczas szkolenia istnieje możliwość wyboru jednego z trzech scenariuszy pracy (sieć wodociągowa, sieć gazociągowa, sieć elektryczna), co daje uczestnikom szanse pracy na obiektach, z jakimi spotykają się w swoim środowisku zawodowym. Szkolenie przewiduje również pracę z plikami tworzonymi w środowisku CAD i aplikacji ArcPad. Dużą zaletą szkolenia jest jego rozbudowana część poświęcona analizom tworzonej sieci. Do podstawowych informacji przekazywanych na szkoleniu należy m.in.: znajdywanie rozwiązań w sytuacji przerwania łączności sieci, raportowanie o błędach, czy generowanie wykazu osób pozbawionych dostarczanego medium.
Dla kogo jest kurs?
Kurs skierowany jest do zaawansowanych użytkowników oprogramowania ArcGIS, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat pracy z sieciami geometrycznymi. Szkolenie przeznaczone jest zwłaszcza dla pracowników wydziałów GIS przedsiębiorstw usług komunalnych (elektryczność, wodociągi, kanalizacja, gazociągi), którzy zajmują się projektowaniem, budowaniem i aktualizacją sieci geometrycznych.
Cele
Podczas kursu uczestnicy dowiadują się jak:
- budować sieci geometryczne;
- definiować elementy sieci geometrycznej;
- ustalać reguły i przypisywać wagi;
- ustalać wzajemne zależności obiektów jednej warstwy względem pozostałych;
- sprawdzać łączność w sieci;
- przeprowadzać analizy w sieci geometrycznej;
- edytować dane przestrzenne i atrybuty;
- tworzyć diagramy schematyczne;
- pracować z plikami CAD oraz aplikacją ArcPad.
Oprogramowanie
ArcGIS for Desktop (ArcStandard lub ArcAdvanced)
Wymagania i zalecenia
Kurs przeznaczony jest dla osób, które ukończyły ArcGIS 2: Efektywne wykorzystywanie narzędzi GIS lub posiadają wiedzę porównywalną. Uzupełnieniem tego kursu jest Wprowadzenie do tworzenia skryptów w języku Python– uczestnicy poznają proces automatyzacji tworzenia i edycji danych przy użyciu skryptów.
PDF do pobrania
Szkolenie w oparciu o następujące produkty
Terminy najbliższych szkoleń
Brak szkoleń w najbliższym terminie