Czy Twoja organizacja jest w pełni przygotowana do pracy zdalnej z GIS? Masz infrastrukturę, zasoby i wiedzę, które umożliwiły Ci swobodne przejście na taki tryb działania?
Jeśli nie, przygotowany cykl porad jest właśnie dla Ciebie. Przygotowaliśmy kilka prostych scenariuszy, w których pokażemy jak wykorzystać GIS by Esri w sytuacji, gdy pracujesz poza biurem.
Oprogramowanie klasy desktop, część 1
Nasz cykl zaczynamy od wskazówek umożliwiających zdalne wykorzystanie oprogramowania klasy desktop. Skupimy się na sytuacji, gdy oprogramowanie zostało zainstalowane na komputerze znajdującym się w biurze, a więc takim, którego możemy nie mieć pod ręką – ale mamy dostępny inny komputer np. domowy, a ten w pracy jest włączony lub ktoś może nam go włączyć.
Oprogramowanie klasy desktop, część 2
Przed nami druga część cyklu prezentującego wskazówki wykorzystania naszego oprogramowania w pracy zdalnej. Zajmiemy się w niej również aplikacjami ArcGIS Pro oraz ArcGIS for Desktop.
Skupimy się na sytuacji, w której komputer mamy ze sobą, ale dane, na których pracujemy na co dzień, pozostają w miejscu naszej regularnej pracy.
Aplikacje webowe
W trzeciej części cyklu porad i wskazówek dotyczących wykorzystania platformy oprogramowania Esri w pracy zdalnej zajmiemy się aplikacjami webowymi zbudowanymi w oparciu o ArcGIS for Enterprise, a dostępnymi w sieci wewnętrznej naszej firmy lub organizacji, dla której pracujemy.
Aplikacje takie pracują w środowisku przeglądarki internetowej i tworzone są najczęściej w oparciu o Web AppBuilder. Nie wymagają instalacji żadnych dodatkowych elementów oprogramowania lokalnie, co oznacza, że zasadniczo korzystać z nich możemy z dowolnego komputera.
ArcGIS Online
Czwarta, a zarazem ostatnia, część cyklu opisującego scenariusze pracy zdalnej z wykorzystaniem platformy oprogramowania Esri rozwija temat ArcGIS Online.
Jest to bowiem naturalne narzędzie dla pracy zdalnej, nie tylko w obecnej sytuacji, ale także na co dzień: udostępnia narzędzia, zasoby, mapy podkładowe oraz możliwość przechowywania własnych danych, kompozycji mapowych i aplikacji w chmurze.