Obszary wykorzystania
-
GIS w ochronie zdrowia
GIS w ochronie zdrowia pomaga zarówno administracji i decydentom odpowiedzialnym za ochronę zdrowia na wszystkich szczeblach, jak i tym, którzy organizują bezpośrednią pomoc i realizują codzienne działania.
-
GIS w siłach zbrojnych
GIS w siłach zbrojnych to pozyskiwanie, gromadzenie i integracja wszelkich informacji oraz wspomaganie kompleksowej znajomości terenu i panujących warunków. To również wspomaganie systemów dowodzenia i zabezpieczenia, wywiadu geoprzestrzennego oraz systemów zarządzania infrastrukturą wojskową.
-
GIS w policji
GIS w policji to możliwość wykorzystania nowoczesnych technologii mających służyć zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich obywateli.
-
GIS w urzędzie wojewódzkim
GIS wspiera codzienne działania urzędu wojewódzkiego, umożliwia dostęp do jednolitego zasobu danych różnym grupom użytkowników usprawniając wymianę informacji i współpracę.
-
GIS w zarządzaniu kryzysowym
GIS może pomóc we wszystkich fazach zarządzania kryzysowego, od opracowania planów reagowania i łagodzenia skutków poprzez koordynację działań związanych z reagowaniem i zarządzaniem zasobami po zarządzanie działaniami naprawczymi.
-
GIS w straży granicznej i służbie celnej
GIS to łączenie danych pochodzących z różnych źródeł (danych pozyskanych w terenie lub przez straże graniczne innych krajów UE i spoza niej). To możliwość przekazywania ich w czasie rzeczywistym do centrów decyzyjnych w Polsce i w innych krajach w celu umożliwienia koordynacji działań, prowadzenia wspólnych analiz i opracowywania planów działań taktycznych i strategicznych.
-
GIS w statystyce
GIS w statystyce to zbieranie dokładnych danych dla celów statystycznych i integracja tych danych z danymi geoprzestrzennymi. To możliwość analizowania zintegrowanych danych, prezentowania wyników analiz i ich szerokie udostępnianie w różnych formach, dogodnych dla użytkowników.