Powrót do aktualności

25/08/2023

Inżynieria Geoprzestrzenna na WAT pod patronatem Esri Polska

Firma Esri Polska objęła patronatem kierunku studiów Inżynieria Geoprzestrzenna na Wojskowej Akademii Technicznej. Dla uczniów oznacza to m.in. program studiów oparty na rzeczywistych potrzebach biznesu, praktyki i staże oraz konsultacje z ekspertami firmy. Korzyści odczują też pracownicy WAT.
Od dawna liczne związki wynikające z udanej współpracy łączą Esri Polska, lidera w zakresie cyfrowych rozwiązań bazujących na technologii geolokalizacji, z Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego. Z każdym rokiem są one zacieśniane, co obecnie zaowocowało tytułowym patronatem.
Na współpracy tej skorzysta zarówno uczelnia, jak i Esri Polska, ale przede wszystkim korzyść odniosą studenci. Wszelkie przyszłe zmiany w programie studiów będą konsultowane z patronem, co pozwoli lepiej dopasować je do potrzeb rynkowych. Słuchacze kierunku Inżynieria Geoprzestrzenna będą mieli również możliwość odbycia praktyk i staży w Esri Polska. W ramach przygotowywania prac dyplomowych otrzymają dostęp do danych generowanych przez Esri Polska i możliwość konsultacji technicznych z ekspertami firmy, jeśli ich prace dyplomowe realizowane będą w oparciu o rozwiązania oferowane przez patrona. Do tego Esri Polska zobowiązało się do organizowania spotkań i warsztatów dla studentów kierunku. Ich tematem będzie praktyczne zastosowanie wiedzy zdobywanej na studiach, m.in. dotyczącej wykorzystania Systemu Informacji Geograficznej (GIS), aby wspierać działania związane z gospodarką przestrzenną, urbanistyką, zarządzaniem kryzysowym oraz zarządzaniem techniczną infrastrukturą sieciową.
Z kolei pracownicy WAT, którzy prowadzą zajęcia na kierunku Inżynieria Geoprzestrzenna, dzięki patronatowi zyskują prawo do udziału w stażach i kursach organizowanych przez Esri Polska. Natomiast sam patron, dzięki nawiązaniu współpracy, zyska dostęp do wyników prac dyplomowych realizowanych na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji, w oparciu o dostarczone przez siebie dane oraz oprogramowanie.
Z każdym rokiem obserwujemy zwiększanie się zainteresowania rozwiązaniami GIS w różnych branżach i obszarach działalności. Jako lider rozwiązań bazujących na GIS, pragniemy nie tylko dostarczać najwyższej klasy technologię, ale także dbać o rozwój kadr, które tę technologię w sposób innowacyjny i skuteczny będą potrafiły wykorzystać. Bez odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów sama technologia byłaby bezużyteczna. – mówi Małgorzata Grzywacz, Dyrektor Marketingu w Esri Polska. – Jestem przekonana, że absolwenci tego kierunku będą mocno poszukiwani przez pracodawców, bo będą w stanie wnieść do firm i organizacji tak istotne obecnie kompetencje z zakresu analityki przestrzennej.