Firma Esri Polska objęła patronatem kierunku studiów Inżynieria Geoprzestrzenna na Wojskowej Akademii Technicznej. Dla uczniów oznacza to m.in. program studiów oparty na rzeczywistych potrzebach biznesu, praktyki i staże oraz konsultacje z ekspertami firmy. Korzyści odczują też pracownicy WAT.
Od dawna liczne związki wynikające z udanej współpracy łączą Esri Polska, lidera w zakresie cyfrowych rozwiązań bazujących na technologii geolokalizacji, z Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego. Z każdym rokiem są one zacieśniane, co obecnie zaowocowało tytułowym patronatem.
Na współpracy tej skorzysta zarówno uczelnia, jak i Esri Polska, ale przede wszystkim korzyść odniosą studenci. Wszelkie przyszłe zmiany w programie studiów będą konsultowane z patronem, co pozwoli lepiej dopasować je do potrzeb rynkowych. Słuchacze kierunku Inżynieria Geoprzestrzenna będą mieli również możliwość odbycia praktyk i staży w Esri Polska. W ramach przygotowywania prac dyplomowych otrzymają dostęp do danych generowanych przez Esri Polska i możliwość konsultacji technicznych z ekspertami firmy, jeśli ich prace dyplomowe realizowane będą w oparciu o rozwiązania oferowane przez patrona. Do tego Esri Polska zobowiązało się do organizowania spotkań i warsztatów dla studentów kierunku. Ich tematem będzie praktyczne zastosowanie wiedzy zdobywanej na studiach, m.in. dotyczącej wykorzystania Systemu Informacji Geograficznej (GIS), aby wspierać działania związane z gospodarką przestrzenną, urbanistyką, zarządzaniem kryzysowym oraz zarządzaniem techniczną infrastrukturą sieciową.
Z kolei pracownicy WAT, którzy prowadzą zajęcia na kierunku Inżynieria Geoprzestrzenna, dzięki patronatowi zyskują prawo do udziału w stażach i kursach organizowanych przez Esri Polska. Natomiast sam patron, dzięki nawiązaniu współpracy, zyska dostęp do wyników prac dyplomowych realizowanych na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji, w oparciu o dostarczone przez siebie dane oraz oprogramowanie.
– Z każdym rokiem obserwujemy zwiększanie się zainteresowania rozwiązaniami GIS w różnych branżach i obszarach działalności. Jako lider rozwiązań bazujących na GIS, pragniemy nie tylko dostarczać najwyższej klasy technologię, ale także dbać o rozwój kadr, które tę technologię w sposób innowacyjny i skuteczny będą potrafiły wykorzystać. Bez odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów sama technologia byłaby bezużyteczna. – mówi Małgorzata Grzywacz, Dyrektor Marketingu w Esri Polska. – Jestem przekonana, że absolwenci tego kierunku będą mocno poszukiwani przez pracodawców, bo będą w stanie wnieść do firm i organizacji tak istotne obecnie kompetencje z zakresu analityki przestrzennej.
Przeczytaj także
-
27.07.2023
Grupa Żabka z nagrodą za najlepsze wykorzystanie technologii Esri – SAG Award
Grupa Żabka znalazła się w gronie laureatów Special Achievement in GIS Awards 2023 (SAG). Tytuł został przyznany za zwiększenie dynamiki (...)
-
10.07.2023
Esri Polska wspiera kształcenie Energy Digital Liderów
„Cyfrowe zarządzanie energią” to nowy kierunek studiów podyplomowych, który od października br. uruchomiony zostanie w Akademii Leona Koźmińskiego. Esri Polska, (...)